VARIETE

23 / 11 / 2017, 21:00, SPATiF

VARIETE – trasa promująca nowy album „Nie wiem”, 2017

Prapremiera koncertowa płyty „Nie wiem” na festiwalu w Jarocinie w lipcu tego roku zelektryzowała fanów grupy Variete do tego stopnia, że tylko część z nich zdołała zmieścić się w ruinach kościoła św. Ducha.

Zespół dowiódł, że jest jedynym w swoim rodzaju. Zadebiutował w Jarocinie ponad 30 lat temu jako prekursor stylu cold wave, ale dzięki nieustającej ewolucji i niezależności wymyka się wszelkim konwenansom i pozostaje wiernym sobie.

Variete to prawdziwy zespół artystycznie wolny i ponadczasowy. Dzięki znakomitym muzykom swobodnie żongluje konwencjami a jego unikatowe kompozycje zawierają dark-funk, trip-hop, cold wave ale też i dub i elektronikę.

Osią twórczości Variete są poetyckie teksty wokalisty grupy Grzegorza Kaźmierczaka, które tym razem kierują się w stronę ruchu, afirmacji życia, ze szczególnym uwzględnieniem momentów prawdziwej wolności, przekazując również szereg narzędzi i zaklęć dzięki, którym taki stan można osiągnąć.

Album „Nie wiem” ukaże się pod koniec września. W nagraniach nowego albumu wziął udział saksofonista Kuba Więcek, objawienie polskiego jazzu i pierwszy po 28 latach debiutant wydany w prestiżowej serii „Polish Jazz”.

Pulsująca i metafizyczna atmosfera koncertów Variete pobudza wyobraźnie, wciąga i pozostaje na długo z słuchaczem.

Więcej wydarzeń

18 / 11 / 2017, B90

JARMAROCK FEST - DZIEŃ 2

Zobacz wydarzenie

24 / 11 / 2017, B90

KRZYSZTOF ZALEWSKI

Krzysztof Zalewski przyjeżdża do Trójmiasta z materiałem płyty "Złoto".

Zobacz wydarzenie